16 травня в Навчальному центрі Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України відбулася зустріч між керівництвом ДСНС України та представниками ЄС, Данської групи з Розмінування та Данською Радою у справах біженців.

Делегацію ЄС представляв керівник відділу преси та інформації Преставництва Європейського Союзу в Україні Юрген Вілчінскас, з боку ДСНС України - заступник Голови Олег Авер’янов. Дана зустріч проходила в рамках започаткованого в 2015 році спільного проекту ДСНС України із Данською Радою у справах біженців та Данською групою з розмінування “Підтримка гуманітарного розмінування в Україні”.

Так, відповідно до даного проекту, відбулася церемонія передачі сучасного обладнання і техніки для піротехніків ДСНС від країн Європейського Союзу. Обладнання включає в себе сучасні металодетектори для пошуку вибухонебезпечних предметів, засоби індивідуального бронезахисту, модульні та індивідуальні набори інструментів для розмінування, засоби життєзабезпечення в польових умовах, автомобільні й індивідуальні радіостанції для забезпечення зв’язку та навігаційні системи для 22 піротехніків ДСНС, що виконують завдання з гуманітарного розмінування територій Донецької та Луганської областей.

Також в ході даного проекту спеціалістами Данської групи з Розмінування та Данською Радою у справах біженців в Навчальному центрі ОРС ЦЗ ДСНС України проводиться навчання піротехніків ДСНС з курсів надання медичної допомоги та гуманітарного розмінування.

В ході зустрічі гостям також було представлено матеріально-технічну та навчальну базу Навчального центру ОРС ЦЗ ДСНС України та продемонстровано можливості Навчального центру у підготовці кваліфікованих спеціалістів та реагування на надзвичайні ситуації.

В рамках візиту заступник Голови ДСНС Украни Олег Авер’янов провів зустріч з колективом Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.