20 травня відповідно до заявки начальника ГУ ДСНС України у Харківській області особовим складом групи піротехнічних робіт Навчального центру ОРС ЦЗ ДСНС України (с. Ватутіне) було здійснено виїзд до с. Бірки Нововодолазького району, де під час проведення земляних робіт знайдено вибухонебезпечний предмет.
По прибуттю на місце події, фахівці Навчального центру ОРС ЦЗ ДСНС України ідентифікували небезпечну знахідку, як авіабомбу радянського виробництва часів Другої Світової війни ФАБ 50.

В результаті проведення комплексу піротехнічних заходів ФАБ 50 було доставлено на спеціальний полігон та знищено шляхом контрольованого підриву.
Навчальний центр ОРС ЦЗ ДСНС України нагадує, що в разі виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів, ні в якому разі не чіпайте їх руками, не пересувайте та одразу припиніть будь-які роботи поблизу них.

Про небезпечну знахідку негайно повідомте пожежно-рятувальну службу і міліцію за телефонами 101 та 102. За допомогою палиць, мотузки та яскравої тканини огородіть місце знахідки. Не допускайте до нього людей, а тим більше дітей. Відведіть їх на відстань не менше 100 метрів. Дочекайтеся приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення небезпечного предмета. Пам'ятайте, що застарілі боєприпаси й досі несуть загрозу людям, адже з часом вони не втратили своєї смертельної сили, а під впливом природних явищ стали ще більш небезпечними.