29 липня на території Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (село Ватутіне Харківської області) було проведено засідання Колегії ДСНС за підсумками роботи впродовж першого півріччя 2016 року. У засіданні під головуванням Очільника ДСНС України Миколи Чечоткіна взяли участь члени Колегії, а також керівники самостійних структурних підрозділів апарату, начальники територіальних органів, аварійно-рятувальних підрозділів центрального підпорядкування, вищих навчальних закладів, наукових установ та державних підприємств. Під час засідання учасники проаналізували результати роботи ДСНС України впродовж січня-червня 2016 року. Зокрема, за цей час рятувальники забезпечили ефективне реагування на 33 тисячі випадків виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж, подій та виявлення вибухонебезпечних предметів. При цьому врятовано 1 тисячу 787 громадян. Піротехнічні підрозділи очистили від боєприпасів понад 4 тис. 400 га території України, при цьому знешкодивши майже 30 тис. вибухонебезпечних предметів.

За результатами колегії Голова ДСНС Микола Чечоткін визначив подальші пріоритетні завдання на друге півріччя 2016 року. Зокрема: зменшення кількості надзвичайних ситуацій, пожеж і негативних наслідків від них у кожному регіоні і в Україні в цілому; подолання корупції в системі ДСНС; подальша реалізація завдань реформування Служби на 2016 рік з пріоритетним впровадженням в повному обсязі пілотних проектів у Донецькій, Вінницькій, Дніпропетровській, Тернопільській та Львівській областях; виведення на нову якість системи нагляду (контролю) і попередження надзвичайних ситуацій; покращення матеріально-технічного забезпечення пожежно-рятувальних формувань; покращення соціальних стандартів працівників ДСНС, зокрема: підвищення грошового утримання, покращення житлово-побутових умов, речового забезпечення.

Крім того, в рамках Колегії було проведено показове тренування з метою підвищення готовності територіальних органів ДСНС до реагування на надзвичайні ситуації природного і техногенного характеру.