Навчальний центр Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України проводить навчання осіб, які не мають медичної освіти, але за своїм службовими обов'язками повинні надавати домедичну допомогу. (Закон України "Про екстрену медичну допомогу" №5081 від 02.07.2012).

Програми підготовки та підвищення кваліфікації розроблено з урахуванням основних вимог міжнародних програм "Основи підтримки життя" та "Перший на місці події" та згідно навчально-тренувальних програм I та II рівнів проводиться відповідно:

-"Домедична допомога при раптовій зупинці серця та загрозливих життю станах"- тривалість навчання 11 год. ( 2 дні );

- "Перший на місці події" - тривалість навчання 64 год. (2 тижні).

Практичні заняття і навчальні тренування проводяться з групою у складі 8-10 осіб. Після закінчення курсу підготовки або підвищення кваліфікації проводиться іспит, що передбачає перевірку теоретичних знань методом тестування і відпрацювання практичних навичок з основних розділів програми. Видається посвідчення встановленого зразку, згідно Постанови Кабінету Міністрів України №1115 від 21 листопада 2012 року.

Навчання проводиться на договірній основі. Для проведення практичних занять використовуються сучасні медичні тренажери та обладнання: манекен RA QCPR, тренувальний автоматичний зовнішній дефібрилятор Powerheart G5, кисневий інгалятор КІ-4, ноші медичні Біомед А-18, нереверсивна киснева маска з мішком та трубкою, різноманітні шини та багато інших сучасних медичних приладів та матеріалів.

12
34