26 квітня 1986 року відбулася одна з найбільших аварій на атомних електростанціях - аварія на Чорнобильській АЕС. 10 листопада 2006 року Указом Президента України було засновано пам'ятну дату - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначають 14 грудня. Саме в цей день, у Начальному центрі Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії.
42 військовослужбовця колишньої військової частини 42209 (сьогодні - Навчальний центр), були залучені до ліквідації пожежі на ЧАЕС та наслідків аварії. Ліквідатори - ветерани і сьогодні приєднались до нас та взяли участь у вшануванні мужності, самовідданості та високого професіоналізму ліквідаторів, які врятували Україну і весь світ від смертельної небезпеки.
Ми схиляємо голови перед пам'яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим - своїм здоров'ям і життям.

12