Головною метою здійснення освітньої діяльності Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій є підготовка робітників для потреб ДСНС України та інших суб'єктів господарювання держави, які поєднують у собі професійні знання, ділові якості, здатність вирішувати проблеми своєї галузі, високий рівень духовної та моральної культури, громадянської свідомості шляхом реалізації потреб особистості у розвитку її освітнього та професійного потенціалу.

В Навчальному центрі ОРС ЦЗ ДСНС України створені належні умови для навчання, проживання, харчування, організації дозвілля слухачів та медичного забезпечення.

Навчальний центр Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України розташований на території площею 94 га, має окремий 3-х поверховий гуртожиток, який забезпечує проживання близько 300 осіб одночасно.

Харчування здійснюється в окремій стаціонарній їдальні, яка вміщує до 400 осіб.

На території Навчального центру ОРС ЦЗ ДСНС України є потужна спортивно-тренувальна база: стадіон, критий спортивний комплекс, клуб, медичний пункт.

Освітня діяльність здійснюється за напрямками:

1. підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації кваліфікованих робітників у сфері цивільного захисту ДСНС України;

2. підготовка фахівців за потребами держави, юридичних та фізичних осіб;

3. підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації фахівців, зайнятих у різних сферах суспільного життя на підприємствах, установах та організаціях різних форм власності.

Навчальний процес здійснюється на шести навчальних циклах підготовки фахівців (Цикл підготовки фахівців рятувальних підрозділів, Цикл підготовки фахівців піротехнічних підрозділів, Цикл підготовки фахівців інженерних підрозділів та зв'язку, Цикл підготовки фахівців підрозділів радіаційного та хімічного захисту, Цикл підготовки фахівців пожежно-рятувальних підрозділів, Цикл загальної підготовки), обладнаних сучасними навчальними класами, кабінетами, лабораторіями. Крім того, є навчальні полігони з обладнаними натурними ділянками для відпрацювання практичних питань навчання.

Склад викладачів Навчального центру та майстрів виробничого навчання вміло використовує комплекс навчально-методичної та виховної роботи, тим самим забезпечує якісне навчання слухачів. В проведенні кадрової політики Навчальний центр орієнтується на найвищі моральні категорії,  порядність, чесність і професійність.

Випускники Центру у своїй повсякденній діяльності демонструють приклади мужності, шляхетності, благородства та відваги при дії в ліквідації надзвичайних ситуацій.

Головними завданнями Навчального центру ОРС ЦЗ ДСНС України є:

1. Здійснення професійної підготовки фахівців у сфері цивільного захисту.

2. Виконання заходів щодо захисту населення і територій у разі виникнення надзвичайних ситуацій на території України, ліквідації їх наслідків та проведення робіт із розмінування територій і об'єктів від вибухонебезпечних предметів.

3. Надання платних освітніх послуг для фізичних та юридичних осіб згідно професій ліцензії МОН України, проведення короткострокових навчальних курсів та навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму, за програмою додаткової підготовки з техногенної безпеки працівників об'єктів підвищеної небезпеки та з питань техногенної безпеки на підприємствах, в установах, організаціях та на небезпечних територіях, уніфікована програма першої медичної допомоги та навчання керівних осіб спеціальних формувань Цивільного захисту.

Вартість навчання за професіями

* - вартість уточнюйте;

- завантажити ліцензії